Pierwszy wspólny dzień upłynął pod znakiem poznawania okolic Hrubieszowa. W Moroczynie gościliśmy w Wiosce Strachów i Bajkowej Krainie, gdzie przywitał nas Pan Wójt Tomasz Zając. W dalszej kolejności poznaliśmy grodzisko w Gródku, skąd Bolesław Chrobry tysiąc lat temu ruszał na Kijów. W Czumowie zatrzymaliśmy się w Pałacu Pohoreckich, by na chwilę zatrzymać się nad najnowszą historią Polski. Po obiedzie w Mienianach i pysznych deserach ruszyliśmy do Masłomęcza by zapoznać się z historią Gotów, którą w fascynujący sposób przekazał nam dyrektor hrubieszowskiego muzeum, Pan Bartłomiej Bartecki.
Po całym dniu zwiedzania, normalny człowiek padłby ze zmęczenia. Ale nie nasze chłopaki, którzy nie mogli doczekać się pierwszego wspólnego treningu. Udało się go przeprowadzić na stadionie Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod czujnym okiem trenerów Piotra i Vlada. Patrząc na grę obu drużyn, nie mogę doczekać się jutrzejszego pojedynku na Stadionie Narodowym w Warszawie:)
I na koniec ognisko i wieczór spędzony w miłej atmosferze. Jestem zauroczony tym dniem, ludźmi, którzy tworzą rowerowedobro, gośćmi z Odessy z Polska Nuta – Польська Нота i wami wszystkimi, których energia, wsparcie, modlitwa sprawia, że mogę być najszcześliwszym człowiekiem na świecie i patrzeć jak marzenia innych się spełniają!